Zapraszam na co tygodniowe warsztaty oraz na autorski kurs garncarstwa dla początkujących oraz tych którzy rozpoczęli już swoja przygodę z gliną, ale chcieliby zgłębić swoja wiedzę teoretyczną i praktyczną. Jest możliwość korzystania z pracowni indywidualnie po wcześniejszym umówieniu. Zobacz galerie prac oraz mapę dojazdu.

thumb Mariusz
Prowadzący zajęcia plastyczne Oqlus.pl

Indywidualne Kursy Garncarstwa.

Trzy spotkania po dwie godziny.
Koszt dla jednej osoby : 550 zł.
Dla dwojga : 880zł

Kurs podstawowy garncarstwa.

Obejmuje dwa spotkania z toczenia w krótkim odstępie czasu oraz trzecie spotkanie na przykład po tygodniu na szkliwienie . Szkliwienie u mnie nie jest obowiązkowe możesz skupić się tylko na toczeniu . Na pierwszym spotkaniu skupimy się na podstawach czyli nauce centrowania gliny. Przy okazji powstanie kilka miseczek i może parę kubeczków. Jako że będziemy mieli już miseczki (wybrane szt.) to drugie spotkanie zaczniemy od nauki obrabiania (trymowania) dna czego wynikiem będzie wykonanie rantów które umożliwią szkliwienia spodów. Ta czynność nie powinna nam zajęć więcej jak godzinę a więc resztę zajęć będziemy mogli poświęcić na naukę kształtowania ścianek w wyniku tego zadania mogą powstać wazonik , kula i może nawet talerzyk który zakończy zajęcia z toczenia na poziomie podstawowym. Jeżeli kursantowi uda się wykonać samodzielnie kule to będzie przedsmak poziomu dla drugiego stopnia którego celem przewodnim będzie samodzielne wykonanie czajnika. Oczywiście na kursie zaawansowanym będzie czas na wykonanie innych naczyń najtrudniejszym będzie butelka względnie flakonik. To właśnie dzięki technice wykonywania szyjki od flakonika będziemy mogli wykonać dziubek oraz rączkę (wzór japoński) naszego celu końcowego. No i nie może zabraknąć przynajmniej jednej techniki wykonania pokryweczki co oczywiście może zaowocować wykonaniem nie tylko czajnika ale również cukiernicy. Oczywiście program podany wyżej nie jest obowiązkowy. Dostosuje się do twoich potrzeb i możliwości. Zrobisz tak duże naczynie jak dużą bryłę gliny będziesz w stanie opanować! Do zobaczenia w naszej garncarni.

Zadzwoń i umów się na kurs tel.: +48 885-061-554

  • Wszystkie prace mogą być wypalone w elektrycznym piecu ceramicznym i są własnością autora. Kurs obejmuje 3 spotkania po 2 godziny (łącznie 6 godzin) Zapraszamy! Możliwość korzystania z pracowni, pieca oraz koła garncarskiego.
Wybrane
czarki ceramiczne dla firm
Garncarstwo
Design object 2
misy ceramiczne dla firm
Garncarstwo
Design object 3
talerz ceramika
Garncarstwo
Design object 8
ceramiczny kubek
Garncarstwo
Design object 9
dzbanki ceramiczne dla firm
Garncarstwo
Design object 11
czajniki ceramiczne dla firm
Garncarstwo
Design object 12
ceramiczny słój na miód
Garncarstwo
Design object 16
ceramiczny dzbanek dla restauracji
Garncarstwo
Design object 17
ceramiczna czarka dla restauracji
Garncarstwo
Design object 20
ceramiczna czarka dla restauracji
Garncarstwo
Design object 21
do parzenia herbaty dla restauracji
Garncarstwo
Design object 22
ceramiczny kubek
Garncarstwo
Design object 23
ceramiczny słoik dla restauracji
Garncarstwo
Design object 24

Kilka faktów o naszej pracowni

Jesteśmy dumni że nasza pracownia plastyczna istnieje już ponad 5 lat!

160

Kursów

55

Warsztatów

766

Gości

32

Restauracje